Ons dorp kan de verkeersstroom niet aan……..

Ons dorp kan de verkeersstroom niet aan……..

07-12-2016

Een vreselijk verkeersongeluk vond er plaats in ons dorp, vorige week dinsdag, in de vroege ochtenduren. Op weg naar school of naar het werk, werd een jong meisje overreden door een vrachtwagen, fietsend naar de hefbrug. Zij verloor daarbij het leven. Namens de Dorpsraad wil ik allereerst mijn medeleven uitspreken naar haar ouders, familie en vrienden. Ook het leven van de bestuurder is verwoest. Het ongeluk bracht een ware schokgolf teweeg binnen onze Boskoopse gemeenschap. Er heerste ongeloof en verontwaardiging. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? Is het nog wel veilig voor fietsers, op de Zijde en op- en naar de hefbrug? Waarom toch al dat vrachtverkeer door ons dorp? De Dorpsraad maakt zich zorgen, het verkeersvraagstuk is, door dit noodlottig ongeval, weer actueel geworden. Het bekende spreekwoord van het kalf dat verdronken is, mag niet van toepassing worden op de verkeersveiligheid van ons dorp. Ieder verkeersslachtoffer is er één teveel. De juiste toedracht van het ongeval kennen wij nog niet. Wat we nu moeten doen, is ons beraden. Oplossingen bedenken, daarover in gesprek gaan met de daartoe verantwoordelijken binnen de Gemeente en Provincie. Dat gaat de Dorpsraad doen. Het verkeer terugbrengen tot slechts lokaal verkeer. Sluik- en overig verkeer omleiden buiten ons dorp. Een utopie? Of in de naaste toekomst werkelijkheid? De Dorpsraad ontvangt graag uw suggesties tot verbetering van de verkeersveiligheid in ons dorp. www.dorpsraadboskoop.nl

Ria de Groot             
Voorzitter Dorpsraad