Boskoop mag best hier en daar ‘op de schop’...

Boskoop mag best hier en daar ‘op de schop’...

15-02-2017

Afgelopen zaterdag las ik in de krant dat de huizen in het “Rode Dorp” in Alphen, op de schop moeten. De woningen daar zijn in een zodanige staat, dat dit stukje Alphen nodig aan vervanging toe is, zo luidt de conclusie. Binnen een jaar zal er een concreet plan op tafel komen, of er wordt gesloopt of wordt vervangen. In een ander deel van Alphen, in het centrum, trok men vijf jaar terug dezelfde conclusie, er zijn toen oude huizen gesloopt om plaats te maken voor nieuwe woningen. Toen ik dit las, moest ik gelijk aan bepaalde delen van ons dorp denken. En vooral aan de entrees van ons dorp.

Hoeveel huizen aan de Zijde staan er niet schots en scheef bij? Wat is er nog over van die vroeger zo karakteristieke woningen aan de Bootstraat en Barendstraat? En wat te denken van die onooglijke panden tegenover het ons oude Gemeentehuis? De Dorpsraad pleit al lange tijd voor een beter aanzien van ons centrum  op dit specifieke punt. De situatie vormt een dagelijkse aanklacht. Er zijn al lange tijd onderhandelingen gaande tussen de Gemeente en de particuliere eigenaren, zo heeft de wethouder “Wijken en Kernen” ons steeds meegedeeld. Laat dát stukje Zijde een fraai aanzien krijgen! “Op de schop” dus! Onderhandelingen vormen nog geen uitvoering, dus ik ben benieuwd of er binnenkort een concreet plan komt. Dus, Gemeente Alphen: ‘kom eens over de brug’ met een snel uitvoerbaar plan! Mocht ú intussen willen reageren? U kent onze website www.dorpsraadboskoop.nl .

Ria de Groot
Voorzitter Dorpsraad